menu

Londyn 2017: Niedziela - RELACJA z sesji porannej. Za nami finały chodziarzy

13.08.2017, godz. 16:54
Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie foto: Super Express

Lekkoatletyczne MŚ NA ŻYWO w INTERNECIE. Sport.se.pl zaprasza na relację LIVE z sesji porannej ostatniego dnia mistrzostw świata w Londynie 2017! Niedzielne zmagania rozpoczęły się od finałów w chodzie sportowym na 50 i 20 kilometrów. Niestety biało-czerwonym nie udało się wywalczyć medali w tych konkurencjach. Zapraszamy na relację z ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund

Bliżej godziny 21:00 zapraszamy na relację LIVE z sesji wieczornej TUTAJ. Za sesję poranną już dziękujemy i zapraszamy na resztę sportowych emocji. Między innymi na mecz siatkówki Polska - Rosja, który również można śledzić na naszej stronie.

Wyniki wszystkich finałów chodziarzy sprawdzicie TUTAJ.

To koniec rywalizacji w sesji porannej. Ale to nie koniec emocji z udziałem Polaków na dziś. Już wieczorem Angelika Cichocka i Marcin Lewandowski powalczą o medale! W finałach będą także startować nasze sztafety. Tego nie można przegapić! U nas oczywiście będzie można sprawdzić wyniki w relacji LIVE.

Jelonek zakończył finał jako 53. zawodnik.

Najlepszy z Polaków Artur Brzozowski zakończył finał na 12. miejscu. 20. pozycję zajął Damian Błocki. Czekamy jeszcze na Jakuba Jelonka.

Znamy już główne rozstrzygnięcia finału chodu mężczyzn na 20 km. ZŁOTO zdobył Kolumbijczyk Eider Arevalo. SREBRO dla Sergeia Shirobokova, a BRĄZ dla Brazylijczyka Caio Bonfima. Podamy miejsca Polaków, jak tylko przekroczą linię mety.

Jelonek jest na 56. pozycji.

Artur Brzozowski awansował na 18. miejsce. Damian Błocki jest na 24. lokacie. Czekamy, aż do punktu pomiaru dojdzie Jakub Jelonek.

Do mety zostało tylko 5 kilometrów. Na czele są: Chińczyk Wang, Niemiec Linke oraz Kolumbijczyk Arevalo. Jak idzie Polakom?

Jakub Jelonek wciąż na samym końcu stawki.

Po 10 kilometrach dwójka Polaków jest już nieco wyżej: 23. Damian Błocki, 24. Artur Brzozowski.

Chodziarze w akcji:

Finał chodu mężczyzn (20 km). Po piątym kilometrze nasi zawodnicy są na odległych pozycjach: 35. Damian Błocki, 36. Artur Brzozowski, 62. Jakub Jelonek.

Złoto Chinki oznacza, że Polska spadła w klasyfikacji medalowej MŚ. Szczegóły TUTAJ.

Wyniki finału kobiet w chodzie na 20 km: ZŁOTO - Jiayu Yang (Chiny), SREBRO - Maria Gonazalez (Meksyk), BRĄZ - Antonella Palmisano (Włochy)

Finał w chodzie mężczyzn na 20 kilometrów właśnie się rozpoczął. Jesteśmy ciekawi, jak poradzą sobie Polacy. Czy będą w czołówce?

Skoro jest chwila przerwy, to mamy dla Was fajny materiał. Fajdek i Nowicki robili sobie śmieszne zdjęcia na ulicach Londynu. Wideo i galerię z tego wydarzenia zobaczycie TUTAJ.

Poprawka - panowie startują o godz. 15:20, czyli za trochę ponad godzinę.

Za niecałe 15 minut Damian Błocki, Artur Brzozowski oraz Jakub Jelonek wystartują w finale chodu mężczyzn na 20 kilometrów.

Wczoraj Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż. ZOBACZCIE, jaka była szczęśliwa! Mąż wycałował swoją podopieczną :)

Rozpoczął się finał chodu kobiet na 20 km, bez udziału Polek.

Teraz czekamy na kolejne występy polskich chodziarzy. Damian Błocki, Artur Brzozowski oraz Jakub Jelonek wystartują w finale na 20 kilometrów o godz. 15:20.

Zakończyła się także rywalizacja kobiet w chodzie na 50 km. Złoto wygrała Portugalka Ines Henrigues (4:05:66). Ze srebra może się cieszyć Chinka Hang Yin (4:08:58), a z brązu jej rodaczka Shuqing Yang (4:20:49).

Adrian Błocki wbiegł na metę trzy minuty po Fedaczyńskim, na 24. miejscu.

Na 22. miejscu wyścig zakończył Rafał Fedaczyński (blisko 20 minut straty do pierwszego Francuza).

Rafał Augustyn znakomicie szedł na ostatnich kilometrach. Wyścig zakończył na wysokim, siódmym miejscu! Do lidera stracił ponad 10 minut.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Francuza. Dziś był jak cyborg!

Dwa pozostałe miejsca na podium dla Japończyków. Srebro wywalczył Hirooki Arai, a brąz Kai Kobayashi. Czekamy na Polaków, którzy wbiegną na metę za parę minut.

Yohann Diniz pierwszym Francuzem, który został mistrzem świata w chodzie sportowym na 50 kilometrów! Zdeklasował konkurencję!

Błocki i Fedaszyński idą teraz obok siebie, na odpowiednio 28. i 29. miejscu.

Rafał Augustyn powrócił na 16. miejsce, ze stratą 8:32.

Chodziarze już kilka minut temu minęli 40. kilometr. Czekamy na Polaków. Jaką będą mieli stratę do lidera?

Nasi chodziarze zostali zdublowani po raz drugi. Znacznie odstają od czołówki...

Francuz pewnie kroczy po złoto:

W chodzie równolegle rywalizują także kobiety, ale bez udziału naszych zawodniczek.

Po 30 kilometrach Francuz Diniz odjechał reszcie stawki. Ma ponad kilometr przewagi. Ponad 5 minut traci do niego najlepszy z Polaków Rafał Augustyn (20. miejsce)

Błocki i Fedaczyński są właśnie dublowani...

Pozostała dwójka naszych reprezentantów wciąż jest daleko z tyłu. Adrian Błocki na 29. pozycji (6:44 straty), a Rafał Fedaczyński zajmuje 35. lokatę (9:39).

Rafał Augustyn słabnie na połowie dystansu (25 km). Spadł na 19. lokatę, ze stratą czterech minut do lidera.

Po 20 kilometrach Augustyn awansował na 15. pozycję, ale jego strata do lidera zwiększyła się już do trzech minut.

A tutaj w akcji nasz Augustyn:

Wciąż na prowdzeniu jest Francuz Diniz:

Pogoda dopisuje dziś sportowcom. Jest szansa na dobry czas:

Adrian Błocki jest na 31. miejscu, natomiast Rafał Fedaczyński na 44. W tej konkurencji raczej nie liczymy na ich medale. Tylko Augustyna stać na niespodziankę. Będziemy śledzić dalsze poczynania naszych chodziarzy.

Najlepszy z naszych na razie jest Rafał Augustyn. Po 15 kilometrach jest na 16. pozycji, z blisko dwuminutową stratą do lidera - Francuza Yohanna Diniza.

Od rana o medale rywalizują chodziarze. Trzech biało-czerwonych (Adrian Błocki, Rafał Fedaczyński, Rafał Augustyn) w tym momencie bierze udział w finale na 50 kilometrów. Jak im idzie?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z sesji porannej ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie!
False 3344 True 1 2017-08-13 10:00:00 True 30

Niedziela 13 sierpnia to ostatni dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Powoli kończą się wielkie emocje, ale to nie oznacza, że Polska nie może polepszyć swojego dorobku medalowego. I tak jest trzecia w ogólnej klasyfikacji, ale wciąż nasi sportowcy mają szanse na kolejne krążki. W sesji porannej Adrian Błocki, Rafał Fedaczyński, Rafał Augustyn będą rywalizować w finale chodu sportowego mężczyzn na 50 km.

Nieco później, w tej samej konkurencji, na dystansie 20 km, po medal spróbują pobiec Damian Błocki, Artur Brzozowski, Jakub Jelonek. Wieczorem pobiegną dwie nasze sztafety, ale o czołowe miejsca powalczą raczej tylko Angelika Cichocka i Marcin Lewandowski, w biegach indywidualnych. Cichocka wystartuje w finale na 800 metrów, a Lewandowski 1500. Chcemy medali!

Zapraszamy na relację LIVE z sesji porannej lekkoatletycznych MŚ od godz. 10:00. Będziemy informować o startach naszych chodziarzy. Czy uda im się zdobyć medale?

MŚ w Lekkoatletyce: Ostatni dzień, 13 sierpnia. HARMONGRAM ZAWODÓW, PLAN DNIA

MŚ w Londynie: Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż!

MŚ w lekkoatletyce: Klasyfikacja medalowa [TABELA]

WIĘCEJ SPORTU