Gortat wpadł w dołek

Autor: AP Koszykarzy Washington Wizards prześladuje pech. Z pięciu ostatnich meczy przegrali aż cztery

NBA: Marcin Gortat wyleciał z boiska i przegrał po dogrywce

2017-05-03 20:00

Środkowy Washington Wizards Marcin Gortat (33 l.) pokazuje, że play-off NBA to jego czas. Grając z podkręconą kostką, ponownie zaliczył dobry mecz w półfinale Konferencji Wschodniej z Boston Celtics. "Czarodzieje" ulegli dopiero po dogrywce 119:129.

- Przecież nie jestem z cukru, nie mogę się poddać - mówił Polak o swoim urazie przed drugim meczem z "Celtami", w którym miał 14 pkt i 10 zbiórek.

Nie dograł jednak do końca. Gdy już po 40 sekundach dogrywki sędziowie odgwizdali mu 6. faul i odesłali na ławkę, Polak złapał się tylko za głowę.

Wizards byli bezradni w starciu z liderem rywali Isaiahem Thomasem, którego nie załamują żadne przeciwności. Kilka dni temu był na pogrzebie tragicznie zmarłej siostry,w 1. meczu z Wizards stracił ząb, spędził wiele godzin na fotelu dentystycznym. I co? Niesamowity Thomas rzucił drużynie Gortata 53 pkt, z czego 20 w IV kwarcie i 9 w dogrywce. Celtics prowadzą 2-0 w serii do 4 zwycięstw.